Barvy

Barvy dokáží dát Vašim místnostem osobní styl a charakter, zároveň je lze také použít k odlišení jednotlivých místností a zdůraznit tak jejich využití a pro koho je místnost určena. I v jednom prostoru můžeme volit různé barvy a vytvořit tak různé barevné kombinace.

Jídelní prostor a kuchyň

Zde chce určitě na prvním místě zohlednit praktičnost použitého stínění. V prostoru přípravy jídla bude ideální volbou roletka nebo plisse. Záclona doplní krásně až jídelní prostor. Zde je vhodně celou místnost co nejvíce rozjasnit za použití denního světla a světlých odstínů, lehkých a světlopropustných materiálů.

Obývací pokoj

Zde se materiálům stínící techniky meze nekladou. Určitě bude záležet více na přizpůsobeni ke zvolenému stylu interiéru. Můžou zde vypadat dobře jak žaluzie, které jsou spíše technické, tak jakýkoliv látkový materiál od plisse po záclony a závěsy. Určitě se dají i kombinovat a vznikne tím dokonalý funkční a designový doplněk.
Z barev také velmi záleží na interiéru a zda prostor potřebujeme opticky zmenšit a zútulnit nebo zvětšit a zesvětlit. Ve výsledku myslete na to, ze je to prostor pro odpočinek, setkávání, pro relaxaci a místo, kde se budete cítit příjemně, tedy určitě zde neumisťovat barvy, které Vám osobně nejsou blízké a měli byste je většinu dne na očích.
Tlumené odstíny šedých a hnědých barev jsou zde idealni.

 

Ložnice
Budete zde trávit čas večer a ráno, tedy určitě nevolme syté odstíny červených, oranžových a tmavých barev, které v nás vyvolávají ,útěk a boj’. Potřebujeme zde cítit čistotu, zklidnění a uvolnění. Z použití materiálu jsou velmi vhodné roletky, římské rolety, plisse, záclony, závěsy,.. zkratka vše, co v nás vzbuzuje teplo a klid, jako když uleháme do příjemného povlečení. Zde především myslete na funkčnost, ať už se večer cítíte dostatečně v soukromí, tak ráno ať Vás nebudi sluneční paprsky.

Koupelna
Zde platí především dvě věci : soukromí a čistota. Zde volte idealne jednobarevne stínění bez vzoru v barvách bílých, šedých, ale třeba i veselejsich modrých a zelených barvách. Z materiálu záleží, zda přijde prostor do styku s vodou. Lze zde umístit od roletek, žaluzií až po záclony. Především myslete na pocit soukromí a funkčnost.

Detske pokoje

Zde se určitě nemusíte držet zažitých chlapeckych a dívčích barev, ale můžete volit veškeré varianty bezovyvh, sedych, žlutých barev. Zde je základním pravidlem dodržet, aby barvy byly ve světlých tónech a pokojíček zůstal co nejvíce světlý. Jako nejvhodnější jsou rolety, plisse, záclony, závěsy. V pokojích pro větší děti a studenty budou vypadat dobře i klasické zaluzie.

Není nevhodných anebo spatnych barev, lze jedine zvolit špatný odstín. Mimo design umístěných stínících prvku myslete v první rade na funkčnost. Budou vás provázet denně a plnit svou úlohu..

Barvy
© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO