Gymnázium Nedvědovo nám.

I Gymnázium Neděvdovo náměstí nás oslovilo ohledně montáže vertikální žaluze a také interiérové rolety.

Gymnázium Nedvědovo nám.

Pro eurookna se především používá interiérová roleta Rollite. Ta se montuje do rámu okna. Ale gymnázium má špaletová okna, tam se dají použít interiérové rolety které se montují do stropu nebo do zdi před okno popřípadě mezi okna. Zde jsme zvolili montáž interiérových rolet před okno Hi-decor. Prostor je tak útulnější. Zvolili jsme šedivou blackoutovou látku která zabrání vstupu světla do interiéru. To je především výhodné při práci s počítačem nebo promítačkou.

Pešek - Group

Novinkou jsou duorolety. Zákazníci byli nadšený kombinací rolety a žaluzie. Díky této kombinaci tak duorolety plně nahradí závěs a záclonu. Ovládání je pomocí řetízku. Duorolety mají tři fáze polohy. První poloha je plně otevřená roleta, druhá poloha je částečně otevřená roleta a třetí poloha je plně zavřená roleta. Viz foto níže.

 Roletožaluzie

DownTown Suites

 

 

 

 

 

 

Důležitý je výběr barevného provedení. Naštěstí máme na výběr mnoho barev a také struktur látek.Pro vertikální žaluzie existují látky Blackoutové(zcela zatemňující), lehce propustné nebo také nehořlavé.

Zákazníci barvu žaluzií především ladí ke svému interiéru nebo nábytku. Na výběr u vertikální žaluzie máme lamely ve dvou šířkách. Standardní šířka je 127 mm a méně používaná je 89 mm. Zajímavý je také systém ovládání. Zákazník si může vybrat, zda lamely bude stahovat na pravou či na levou stranu, na střed anebo jako oponu. Viz foto níže.

 

monosti_ovldn_493

Květinářství Stemprok

Květiny přitahují hmyz a moc dobře víme jak dokáže být otravný . Proto jsme celou síť prodejen květinářství Stemprok vybavili sítěmi proti hmyzu. Také jsme jim namontovali horizontální interiérové žaluzie které tak zajistili větší soukromý a také útulnost prodejen. Nyní personál může nerušeně pracovat a zákazníci v klidu vybírat květiny pro svoji domácnost.

 s357_259 al_286

 

 

Horizontální hliníkové žaluzie určené pro montáž na plastová okna se ovládají řetízkem, a ty které se montují na dřevěná nebo špaletová okna se ovládají tyčkou a šňůrou. V dnešní době existuje i domykavé provedení. Lamely se lépe překrývají a neprochází přes ně světlo. Okenní sítě proti hmyzu můžete kdykoliv nandat a zase sundat protože se na okno zachycují pomocí otočného obrtlíku. (viz.obrázek)

Hotel Perla Praha

Určitě si umíte představit jak nepříjemné by bylo, kdybyste přijeli do hotelu a v pokoji Vám poletoval otravný hmyz. Proto jsme byli pozváni do Hotelu Perla, abychom tento problém vyřešili a namontovali síťe proti hmyzu.

 

          s357_259_01 s357_4_212

 

 

Výhodou sítě proti hmyzu je , že se na okno přichytí pomocí otočného obrtlíku (viz.foto) a síť si tak můžete kdykoliv sundat a zase nandat. Standardní barvy okenní sítě je kromě bílé také hnědá. Za příplatek je možné mít i imitaci dřeva. Síťovina je šedá nebo černá.  

 

Penzion Olga

 

       hit_2_346

 

Především na dovolené máte možnost si více přispat a bez horizontálních žaluzií by to nešlo. Brzy by Vás probudilo ranní sluníčko. Horizontální hliníkové žaluzie je nejvíce používaný stínící doplněk. V dnešní době již ale neexistuje jen jeden typ žaluzíí ale hned několik. My máme na výběr ze dvou výrobců. Mezi nejvíce oblíbené patří Hit II od výrobce Isotra. Tato žaluzie má záruku 5 let a patří k nejkvalitnějším žaluziím na trhu.

 

River Diamond

Každý zákazník má o stínící technice jiné představy a my se mu je snažíme splnit. Každý byt v komplexu River Diamond v Karlíně jsme vybavili jinak. Nejvíce jsme montovali horizontální interiérové žaluzie nebo vertikální žaluzie ale zákazníci také objevili novinku Plissé. Velmi krásný a oblíbený stínící doplněk. Snadno se ovládá a nejen to , jednoduchá je i jeho údržba.Materiál je 100% Polyester. Plissé můžete vytahovat nahoru nebo také stahovat dolů. Vybrat si můžete hned z několika designových provedení. Existují látky jednobarevné ale také s motivem, lehce propustné nebo zcela nepropustné.

 

 

 

Vladimír Mlynář

Exteriérová roleta je především vhodná pro okna, která jsou na jih. Exteriérová stínící technika jako jediná zabrání 100% vstupu slunce a tepla do místnosti a navíc Vás také ochrání před nepříjemnými povětrnostními podmínky.  Velux má na výběr několik stínící techniky. Politik Vladimír Mlynář si vybral zcela zatemňující roletu. Roleta je zcela blackoutová. Také si vybral markýzu kterou jsme mu namontovali na terasu aby ho ochránila před silnými slunečními paprsky.
Hotel Step

Hotel Step, nás kontaktoval ohledně montáže stínící techniky. Při zaměření jsme se dohodli, že jim namontujeme dřevěné žaluzie které se hodí k interiéru. Také mají několik podkrovních pokojů. Zde jsem zvolili výrobek R -lite - střešní roleta. Vybrali jsme blackoutovou látku, aby klienti hotelu mohli nerušeně spát.

 

HC Sparta Praha

Tyto žaluzie se montují především do dřevěných špaletových oken. Interiérové žaluzie pro nás vyrábí firma Isotra, která má na výběr velikou škálu barev. Ovládání interiérových žaluzií je pomocí šňůrky a tyčky.

 

 

AAA -Auto Praha

Vertikální žaluzie pro nás vyrábí firma Isotra. Vzorník vertikálních žaluzií obsahuje širokou škálu barev lamel a také materiálu. Pro tuto zakázku jsme zvolili látku VF-line, v bílé barvě. Nejlépe se hodila k interiéru. Vertikální žaluzie se dají stahovat více způsoby. Standardní a nejvíce používané je stahování do leva nebo do prava na jednu stranu. Vertikální žaluzie ale můžeme také stahovat doprostřed nebo jako oponu. 

Martin Pošta

Horizontální žaluzie Euro Opal jsou oblíbené díky svému nenápadnému ,plochému a úzkému hornímu profilu. Pro tuto zakázku jsme zvolily barvu horního profilu tmavě hnědou a lamely zlaté. Skvěle se tak hodí k dřevěnému rámu oken.

 

 

 

 

 

 

Lumír Olšovský

Zde jsme použili interiérové žaluzie určené pro atypická okna. Žaluzie nám vyráběla firma Rolux. Montáž je náročnější protože se jedná o šikminu. Okna jsou plastová a bílá , použili jsme tedy bílý horní profil a také bílé lamely. Ty nejlépe odráží světlo a rozjasní interiér.

Zdeněk Šenkeřík

Tento článek bude zajímat především ty, kteří mají střešní okna od Veluxu. I my nabízíme montáž této stínící techniky. Zdeněk Šenkeřík si od nás nechal namontovat kombinovanou roletu. Jedná se o kombinaci zcela zatemňující rolety  a plisované rolety v jednom okně. Touto kombinací můžete dosáhnout v místnosti úplného zatemnění , ale zároveň i příjemného zastínění a dekorace. Výhodou je , že každou z rolet můžete ovládat samostatně. 

 

 

ZŠ - Ústavní

Tyto žaluzie jsou vhodné do průmyslových i soukromých objektů. Na výběr máme širokou škálu barev. Pro tuto Základní školu jsme použili stříbrnou barvu - ta nejlépe odráží sluneční paprsky.

Gymnázium Thomase Manna

Horizontální hliníkové žaluzie jsu nejpoužívanější stínící technikou. Pro Gymnázium Thomase Manna jsme zvolili Euro Style s bočními krytky domykavé provedení - tzn. že se lamely lépe překrývají a nejsou vydět průchody pro fixační silon. Zvolili jsme bílý horní profil a také bílé lamely.

 

 

 

 

 

 

 

Gymnázium Nedvědovo nám.

Pro eurookna se především používá interiérová roleta Rollite. Ta se montuje do rámu okna. Ale gymnázium má špaletová okna, tam se dají použít interiérové rolety které se montují do stropu nebo do zdi před okno popřípadě mezi okna. Zde jsme zvolili montáž interiérových rolet před okno Hi-decor. Prostor je tak útulnější. Zvolili jsme šedivou blackoutovou látku která zabrání vstupu světla do interiéru. To je především výhodné při práci s počítačem nebo promítačkou.

Tomáš Klus

Tento velmi moderní a praktický stínící doplněk jsme zvolili v oranžové barvě. Zvolili jsme nepropustnou látku aby při zatažení byla v místnosti tma pro klidné spaní.

 

 

 

Soud pro Prahu 5

Zde jsme použili interiérové žaluzie pro dřevěná a špaletová okna. Interiérové žaluzie jsem namontovali do stropu. Ovládání je pomocí šňůrky a tyčky. Barvu lamel a horního profilu jsme zvolili bílou. Tato barva velmi dobře odráží světlo a rozjasní prostor interiéru.

Vianor

U této vertikální žaluzie jsme zvolili látku Marrakech v tmavě šedé barvě. Stahování si zákazník přál na jednu stranu. Vertikální žaluzie mají na výběr dvě šířky lamel-  89 mm a  a standardní 127mm. U této zakázky jsme zvolili šířku 127 mm. 

 

 

 

Century 21

Vertikální žaluzie si vybrala i realitní firma Century 21. Zvolili jsme barevné provedení jejich loga a to čenožlutou kombinaci. Po straně jsou dva černé pruhy v prostřed žluté, skvěle to ladí i k interiéru , který se stal po namontování vertikálních žaluzií útulnější. 

Česká spořitelna

Na přání zákazníka jsme zvolili látku Screen. Látka je propustná a světle šedé barvy. Lamely vertikální žaluzie se stahují na jednu stranu. U vertikální žaluzie je také možnsot stahování od středu do stran, tedy jako opona.

 

 

 

 

Obecní úřad Bášť

Na obecním úřad v Bášti jsme namontovali vertikální žaluzie v nejoblíbenější látce Shantung. Starosta i zbytek personálu se tak v práci cítí téměř jako doma. Vertikální žaluzie nejen skvěle zastíní, ale také zútulní prostor.

Školka pro neslyšící

Tato školka nás oslovila ohledně montáže horizontální interiérové žaluzie. Jedná se o špaletová okna, kam nejlépe pasují interiérové žaluzie pro dřevěná a špaletová okna. Zvolili jsme lamely celostínící v barvě slonová kost a horní profil v barvě bílý. Interiérové žaluzie jsou v tomto případě namontované přímo na rám okna.

Chorvatská Ambasáda

U japonské stěny jsme zvolili světlou průhlednou látku, kolejnice má pět drážek a panely se posouvají každý ve své drážce. Ovládání jsme zvolili pomocí tyčky ,aby se látka rychle neohmatala. Pro vertikální žaluzie jsme zvolili bílou blackoutovou látku. Hliníkovou kolejničku jsme zvolili Slim 080, tato kolejnička je nejvíce používaná. Dá se vyrobit v oblouku, tak jako je to vidět na fotografii níže. V tomto případě se jedná se o dvoukolejničku v bílé barvě.

Mountfield

Pro velké prostory se nejlépe hodí vertikální žaluzie. Proto jsme je také použili pro tuto obchodní firmu. Zvolili jsme bílé a červené lamely. Bílé se hodí k barvě prodejny a červené k hlavnímu nápisu. Bílé a červené lamely se střídají, vytvoří to velice krásný efekt. Vertikální žaluzie se ovládají pomocí řetízku a šňůrky. Řetízkem regulujete lamely a šňůrkou lamely stahujete.

BD -Michelská

Velmi oblíbeným materiálem je bambus. Nejen že je to přírodní materiál ale také je oproti dřevu lehčí a dá se s ním snadněji manipulovat. A navíc obsahuje křemík, takže se bambusové žaluzie hodí i do vlhkých prostorů. Do některých bytů jsme montovali bambusové žaluzie Euro 25, tyto žaluzie mají lamely široké 25 mm a montují se přímo na rám okna. Také existují bambusové žaluzie Comfort 25, i tyto žaluzie mají lamelu širokou 25 mm, ale montují se před okno do zdi nebo stropu, stejně tak jako Comfort 50. Ten jsme v tomto bytovém družstvu montovali nejvíce.

Komplex Paťanka

Bambusové žaluzie jsou vhodné i do vlhkých prostoru díky křemíku ,který obsahuje. Bambusové žaluzie jsou lehčí než dřevěné žaluzie a také se lépe ovládají. Mají menší štos lamel při vytažení. Bambusové žaluzie nabízíme v šesti barvách. Existují lamaly 50 mm široké a také 25 mm široké. V tomto komplexu jsme především volili Euro 25. Tyto bambusové žaluzie se montují do zasklívacích lišt, jsou tedy přímo v rámu a nemusí se tak vytahovat pokaždé když chcete otevřít okno nebo dveře.

Pizzeria Smíchov

Interiérové rolety Rollite se montují přímo do rámu okna. Po stranách jsou boční plastové krytky ,které designově splývají s krycím profilem. Díky těmto krytkám neprojde světlo ze stran. Rollite má také brzdu, díky které se roleta zastaví v jakékoliv poloze bez nutnosti uchycení řetízku. Pro tuto zakázku jsme zvolili tmavě hnědý profil a béžovou blackoutovou látku, tyto barvy skvěle doplňují interiér.

River Diamond

Zde jsme montovali nejvíce výrobek Duo rolety. Je napůl roletou a napůl žaluzií. Na první pohled Vás upoutá svým designem a jednoduchým řetízkovým ovládáním. Řetízek je jemný a lehkým zatáhnutím vzniká překrývaní rolety. Duo roleta může být částečně otevřená, nebo plně otevřená či zavřená.

Existují dva druhy rolet, s kastlíkem a bez kastlíku. Duo rolety s kastlíkem se montují před okno do stropu nebo zdi a duorolety bez kastlíku se montují na rám okna. Na výběr máme širokou škálu barev. Látky jednobarevné ale také s motivem.

Central Group

Každému se líbí něco jiného a tak je to i u stínící techniky. Mnoho domů si vybíralo klasické interiérové žaluzie v různém barevném provedení i v imitaci dřeva. Dalším oblíbeným výrobkem ,který jsme montovali, bylo Plissé. Velice dobře se reguluje a udržuje. Do větších oken jsme namontovali vertikální žaluzie. Téměř všechny domy si nechali také namontovali sítě proti hmyzu, nejen okenní sítě ale také dveřní sítě nebo rolovací sítě.

 

 

 

 

 

BD - Bohmova

Interiérové rolety Hi-decor se montují do stropu nebo do zdi před okno. Ve vzorníku je široká škála barev. Existují látky, které jsou Blackoutové ( nepropouštějí světlo), látky lehce propustné nebo zcela propustné. Rolety Hi-decor se ovládají pomocí řetízku, který Vám můžeme nechat vyrobit na pravé nebo na levé straně. Řetízek je bílý nebo za příplatek kovový.

 

 

 

Rothenberger

Zvolili sme světle modrou barvu která doplňuje interiér. Látka VF-line má jemné proužky. Majitel si přál způsob stahování vertikální žaluzie jako oponu.

Ministerstvo vnitra

Jednalo se o větší skelné plochy a tam se vertikální žaluzie skvěle hodí. Zvolili jsme světle šedivou látku která lehce propuští světlo ale splní účel zastínění především pro monitory u počítačů.

K-4

Zákazník si z našeho vzorníku, který sebou vozíme při zaměření a také ho máme na naší vzorkovně , vybral látku Creppe. Látka je lehce propustná a je tmavě žluté až oranžové barvy.

Fitness Contours

Využili jsme zejména vertikální žaluzie, které jsme dle přání klienta opatřili různobarevnými látkami z naší nabídky. A to bílými a vínovými lamely, které se hodí k logu a interiéru.

 

 

 

GTS International

Vertikální žaluzie jsme namontovali přímo do stropu, zakrývají tak celá okna. Použili jsme látku Berlín v bílé barvě. Barevné provedení vertikální žaluzie se hodí k interiéru. Vertikální žaluzie vytvářejí útulní prostor a zaměstnanci se při práci cítí mnohem lépe. Navíc jim slunce nesvítí přímo do monitoru. Bílá barva odráží sluneční parsky více než tmavá barva.

Invia

Barvu vertikálních žaluzií jsme zvolili bílou. Nejlépe se hodí k interiéru. Zaměstnanci i zákazníci mají tak větší soukromí a sluníčku jim již při práci nebude svítit do očí a monitorů.

 

 

BD - Slaný

Novinka na trhu jsou Plissované síťě které jsou velmi kvalitní.  Tato síť není nijak poruchová, protože síťovina se díky plissé provedení skládá. Výrobek je sice dražší ale investice do Plissované sítě se určitě vyplatí.

Hotel Royal

Konkrétně se jedná o hliníkovou dvoukolejničky Slim 080, v bílé barvě. Je možné  mít také ALU provedení. Kolejnička je určena spíše pro lehčí materiál. Ovládání může být ruční nebo provázkové, v tomto případě jsme zvolili ruční ovládání.

 

 

 

 

Ministerstvo práce

Interiérové žaluzie Euro Style se montují do plastových nebo euro oken. U této zakázky jsem zvolili standardní provedení v bílé barvě, aby interiérové žaluzie ladily k barvě oken. Bílá barva navíc rozjasní interiér a odrazí slunce.

 

 

 

 

TK Office

Firma se nachází na Praze 8. Při zaměření jsme se s majitelem shodli, že zvolíme tmavě stříbrnou barvu která se hodí k rámům u oken a také jsme zvolili provedení celostín.

 

 

 

Česká pošta

Vertikální žaluzie  patří mezi oblíbený stínící doplněk. Nejen, že se se jednoduše ovládá řetízkem a provázkem,ale také vytváří útulnou atmosféru. Navíc je na výběr plno látek. Vertikální žaluzie mají látky lehce propustné, méně propustné a nebo zcela blackoutové - ty nepropustí žádné světlo. Na všech pobočkách České pošty jsme montovali vertikální žaluzie v látece Shantung ve světle šedivé látce.

Klinika na Krejcárku

Žaluzie Systém 25 R nabízí několik možností ovládaní. U této zakázky jsme použili ovládání řetízkem. Okenní žaluzie Systém 25 má na výběr širokou škálu barevného provedení , včetně imitace dřeva. U této zakázky jsme použili bílé provedení.

Koslem

Při zaměření jsme společně s majitelkou vybrali dvě stínící techniky. Použili jsme Plissé s designem květin, lehce
propustné a roletky Hi-decor s kolekce OMNIKA a vytvořili tak útulný interier.

 

 

Ministerstvo obrany

Vertikální žaluzie se montuje do zdi nebo stropu. V tomto případě jsme montovali do stropu. Na výběr existuje široká škála barev. Pro tuto zakázku jsme zvolili světle béžovou látku Berlín. Tato látka je lehce propustná a barevné provedení je útulné. Vertikální žaluzie se dají stahovat více způsoby. Zde jsme zvolili stahování na jednu stranu.

ČSAD Holding

U žaluzie Sytém 25 existují dvě možnosti provedení. S krycím profilem a bez krycího profilu. U této zakázky jsme zvolili možnost bez krycího profilu, žaluzie Systém 25 je tak méně nápadná. Lamely jsme zvolili celostínící , tedy lamely které jsou bez viditelných prostřihů.

Firma MSM

Při zaměření, kdy sebou technik nosí i vzorník látek, si majitel firmy vybral světlě béžovou látku, která propouští minimum světla. Jedná se o látku z kolekce Berlin.

Vertikální žaluzie jsme namontovali do výklenku přes celou skelnou plochu. Ovládání jsme zvolili typ "opona", kdy se lamely stahují od prostřed do stran. Toto ovládání doporučujeme při větší ploše, tak jako je tomu u této zakázky. Vertikální žaluzie se ovládají pomocí řetízku a šňůrky. Vertikální žaluzie jsou čímdál více oblíbené a to především pro montáž větších prostorů. Ale najdou se i zákazníci kteří si je nechávají montovat i do menších oken.

Mateřská školka Čtyřlístek

Jedná se o hladkou garnýž v barvě buku, tato barva se hodí nejen k nábytku ale také k barvě zdí. Do garnýže jsme namontovali systém flix. Ten usnadňuje výměnu závěsů a záclon nezávisle na výšce stropu.

 

 

 

Restaurace Nudný otec

Okenní žaluzie Systém 25 se používají především pro zakrytí velkých ploch. Regulace lamel probíhá pomocí řetízku, a to je mnohem pohodlnější než ovládání pomocí tyčky a provázku.

Tyto žaluzie mají na výběr mnoho barev nejen pro lamely, ale také pro krycí horní profil kde se můžete vybrat až z 15 barev.  V tomto objektu jsme použili okenní žaluzie Systém 25 ve stříbrné barvě a také v imitaci dřeva. 

Rodinný dům Vinoř

Kronen

Konkrétně se jedná o interiérové žaluzie do dřevěných a špaletových oken, protože tato firma má dřevěná okna. U této zakázky jsme interiérové žaluzie montovali přímo do rámu a také jsme použili fixaci. Ovládání je pomocí tyčky a provázku. Provázkem žaluzie vytahujete a tyčkou regulujete samostné lamely.

Dara Rolins

Vybrali si nás pro dodání žaluzií pro svůj nový dům,ve kterém společně žijí. Použili jsme tam velmi vkusné bambusové žaluzie šíře 50mm, které vytváří domov luxusním a přitom útulným dojmem.

Fitness centrum Contours

Zimní zahrada

Základní škola Čakovice

Dodací termín byl 5 dnů a skončili jsme dokonce o den dříve. Montáž prováděl pouze jeden technik a trvala jen jeden a půl dne.

© 2021, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO